Anneli Jäätteenmäki

SukunimiJäätteenmäki
EtunimetAnneli Tuulikki
Syntymäaika11.02.1955
Vaalipiirit
  • Vaasan läänin vaalipiiri 21.03.1987–23.03.1999
  • Vaasan vaalipiiri 24.03.1999–18.03.2003
  • Helsingin vaalipiiri 19.03.2003–20.07.2004
Eduskuntaryhmät
  • Keskusta 21.03.1987–20.07.2004
Vaalikausi
2003–2006 60 % 100 % 100 % 21