Paavo Lipponen

SukunimiLipponen
EtunimetPaavo Tapio
Syntymäaika23.04.1941
Vaalipiirit
  • Helsingin kaupungin vaalipiiri 26.03.1983–20.03.1987
  • Helsingin kaupungin vaalipiiri 22.03.1991–23.03.1999
  • Helsingin vaalipiiri 24.03.1999–20.03.2007
Eduskuntaryhmät
  • Sosialidemokraatit 26.03.1983–20.03.1987
  • Sosialidemokraatit 22.03.1991–20.03.2007
Vaalikausi
2003–2006 100 % 100 % 100 % 0